Zawitaj, Królowo Różańca świętego

godz. 17.20 – młodzież i starsi: w tygodniu i w niedziele

godz. 16.45 – dzieci z rodzicami:  wtorek-środa-czwartek /zakończenie 26.10/

Bądźcie wierni modlitwie różańcowej

Bądźcie wierni waszemu zwyczajowi modlitwy różańcowej w waszych wspólnotach, a szczególnie w rodzinach – powiedział papież Franciszek w pozdrowieniach do Polaków podczas środowej audiencji generalnej:

„Serdecznie pozdrawiam Polaków. Drodzy bracia i siostry, wchodzimy w miesiąc październik, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Bądźcie wierni waszemu zwyczajowi modlitwy różańcowej w waszych wspólnotach, a szczególnie w rodzinach. Rozważając każdego dnia w tajemnice życia Maryi w świetle zbawczego dzieła Jej Syna, pozwólcie Jej uczestniczyć w waszych radościach, w waszych troskach i w chwilach szczęścia. Niech przez Jej ręce Bóg wam błogosławi!”

vaticannews / BP KEP

– wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec

1. Zawitaj, Królowo Różańca świętego,
Jedyna nadziejo człowieka grzesznego.
Zawitaj, bez zmazy lilijo,

tajemnice światła
Chrzest Pana Jezusa w Jordanie
Objawienie się Jezusa w Kanie Galilejskiej
Głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia
Przemienienie Pańskie na górze Tabor
Ustanowienie Eucharystii

tajemnice bolesne
Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
Biczowanie Jezusa
Cierniem ukoronowanie Jezusa
Dźwiganie krzyża na Kalwarię
Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa

tajemnice chwalebne
Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa
Wniebowstąpienie Pana Jezusa
Zesłanie Ducha Świętego
Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi

Ojciec Święty Franciszek zachęca do modlitwy na różańcu codziennie przez cały październik oraz do odmawiania na zakończenie modlitwy do św. Michała Archanioła i „Pod Twoją obronę”.

Chodzi o zjednoczenie się w komunii i pokucie, jako lud Boży, prosząc Matkę Bożą i Świętego Michała Archanioła, aby chronili Kościół od diabła, który zawsze stara się oddzielić nas od Boga i rozdzielić między sobą – czytamy w komunikacie Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

Papież Franciszek wzywa wszystkich wiernych, aby na zakończenie Różańca odmawiano „Pod Twoją obronę” oraz modlitwę do św. Michała Archanioła, który nas chroni i wspiera w walce ze złem. W watykańskim komunikacie przypomniano słowa Ojca Świętego wypowiedziane 11 września podczas porannej Mszy św. o sile modlitwy w walce przeciw „wielkiemu oskarżycielowi, który krąży po świecie szukając, kogo oskarżyć”. „Tylko modlitwa może go pokonać” – podkreślono w nocie. Mowa w niej jest też o tym, że „rosyjscy mistycy i wielcy święci wszystkich tradycji zalecali, by w momencie zawirowań duchowych chronić się pod płaszczem Świętej Matki Boga, odmawiając modlitwę «Pod Twoją obronę»”.

Zaznaczono, że Ojciec Święty prosi wiernych całego świata o modlitwę, aby Święta Boża Rodzicielka chroniła Kościół pod swym płaszczem, zachowała go przed atakami złego ducha, wielkiego oskarżyciela, a jednocześnie czyniła go coraz bardziej świadomym win, błędów oraz nadużyć popełnionych w czasie obecnym i w przeszłości a także czyniła zaangażowanym w ich zwalczanie, aby zło nie zwyciężyło.

Ojciec Święty poprosił także, aby odmawianie Różańca Świętego w październiku kończono modlitwą napisaną przez Leona XIII:

„Święty Michale Archaniele broń nas w walce. Przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromi, pokornie prosimy. A Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie, mocą Bożą strąć do piekła. Amen”.