Zaproszenie na Górę Chełmską

ZAPRASZAJĄCY NA DIECEZJALNĄ PIELGRZYMKĘ RODZIN I DIECEZJALNY
ODPUST W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ TRZYKROĆ PRZEDZIWNEJ
NA GÓRZE CHEŁMSKIEJ W KOSZALINIE

Drodzy Diecezjanie, Siostry i Bracia! Drogie Rodziny!

Już dziś pragnę Was zaprosić na doroczne spotkanie rodzin naszej diecezji na Górze Chełmskiej w Koszalinie, które odbędzie się 15 sierpnia pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.
Papież Franciszek w adhortacji Amoris Laetitia podkreśla wzajemne oddziaływanie na siebie Kościoła i rodziny: „Kościół jest dobrem dla rodziny, rodzina jest dobrem dla Kościoła” (AL 87). Małżonkowie, rodziny, osoby duchowne i konsekrowane, osoby samotne i starsze – wszyscy razem, ale na różne sposoby, włączamy się w budowę tej wspólnoty – Domowego Kościoła. Chcemy być dla siebie pomocą, wsparciem i inspiracją.

Diecezjalna pielgrzymka rodzin jest właściwym miejscem, żeby nie tylko sobie to uświadomić, ale także poprzez wspólną modlitwę, spotkania i świadectwo wiary umacniać więzi z naszymi najbliższymi.

Zapraszam, zwłaszcza małżeństwa i rodziny oraz wszystkich, którym na sercu leży sprawa rodzin, na Górę Chełmską, do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. W uroczystość Wniebowzięcia NMP będziemy wspólnie modlić się w intencji naszych rodzin, a także za naszą Ojczyznę w rocznicę Cudu nad Wisłą. Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin rozpocznie się o godz. 10:30 modlitwą różańcową, natomiast o godz. 12:00 odprawiona zostanie uroczysta Eucharystia z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Po Eucharystii wspólne świętowanie – piknik rodzinny.

„Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” to hasło, które towarzyszy nam w tym roku w Kościele, dlatego ważnym punktem naszego spotkania będą świadectwa małżonków jak dziś w małżeństwie i rodzinie można stawać się Kościołem.

Na trud pielgrzymowania i radosne spotkanie na Górze Chełmskiej z serca błogosławię!

+ Zbigniew Zieliński
Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski