do chorego / pogrzeb
tel. 883 407 381

Biuro parafialne
wtorek       16.00 – 17.00
czwartek   16.00 – 17.00
sobota       10.00 – 11.00

tel. 94 732 65 12

Skrzatusz 16-17.09.2023

16 września: Gościem będzie ks. Kuba Bartczak – raper w koloratce

16 września 2023 r.

⇒  ⇒  Program Spotkania Młodych

13:00 możliwość przyjazdu grup i rejestracja, oprowadzanie
13:30 integracja i zawiązanie wspólnoty (tańce ewangelizacyjne)
14:00 powitanie Biskupa Diecezjalnego i koncert ewangelizacyjny ks. Jakuba Bartczaka
15:00 wniesienie Piety, nabożeństwo “Włączeni w Chrystusa i Kościół” (bp Edward Dajczak)
16:00 przerwa na ciepły posiłek, aktywności
17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź
18:30 Eucharystia (bp Zbigniew Zieliński) zakończona radosnym uwielbieniem

Swój udział w wydarzeniu, które odejdzie się 16 września w diecezjalnym sanktuarium w Skrzatuszu można zgłosić na stronie internetowej Diecezjalnego Spotkania Młodych.

*******

17 września 2023 r.

⇒ ⇒  Program Diecezjalnego Odpustu w Skrzatuszu

11:00 – nabożeństwo przygotowania (bp Edward Dajczak)
11:40 – przygotowanie do Mszy Świętej
12:00 – uroczysta Msza święta pod przewodnictwem bp. bydgoskiego Krzysztofa Włodarczyka
15:00 – nabożeństwo zawierzenia Diecezji

***

List Biskupa Koszalińsko-Kołobrzeskiego Zbigniewa Zielińskiego
zapraszający na uroczystości odpustowe w Skrzatuszu w 2023 roku

WYPŁYŃMY NA GŁĘBIĘ
WDZIĘCZNI ZA SYNOD ORAZ ZŁOTY JUBILEUSZ DIECEZJI
W OCZEKIWANIU NA 450-LECIE OBECNOŚCI PANI SKRZATUSKIEJ

 

 

Drodzy Siostry i Bracia!

Zbliża się czas naszego diecezjalnego święta w Skrzatuskim Sanktuarium, w którym Maryja jest z nami od blisko czterech i pół stuleci. Patrząc na pogodne oblicze Pani Skrzatuskiej, zachęceni przez Ojca Świętego Franciszka, odkrywamy, że „Radość Ewangelii napełnia serce oraz całe życie tych, którzy spotykają się z Jezusem” (Ewangelii gaudium, 1). Szczególną okazją do napełnienia się tą ewangeliczną radością będą zbliżające się obchody odpustowe, na które z całego serca zapraszam.

Ubogaceni obchodami złotego jubileuszu naszej Diecezji, gdy przed nami otworzył się nowy etap drogi, niech rozbrzmiewa w naszych sercach echo słów, jakimi Jezus wezwał Szymona Apostoła, aby «wypłynął na głębię» na połów ryb (Łk 5, 4). Piotr i pierwsi uczniowie zaufali Chrystusowi i zarzucili sieci. «Skoro to uczynili, zagarnęli (…) wielkie mnóstwo ryb» (Łk 5, 6). Dzisiaj te słowa zostają skierowane do nas i wzywają nas, byśmy – z wdzięcznością wspominając przeszłość, całym sercem przeżywali teraźniejszość i ufnie otwierali się na przyszłość, bo «Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam także na wieki» (Hbr 13, 8).

Tak wiele wydarzyło się na naszych oczach. Wszystko to wymaga przemyślenia i odczytania, abyśmy mogli usłyszeć, co Duch powiedział do Kościołów w ciągu tego kolejnego roku. Zbiegające się ze sobą jubileuszowe obchody oraz zakończenie synodu diecezjalnego, stają się opatrznościowym doświadczeniem, przez które nasz Kościół diecezjalny zostaje wezwany do refleksji nad kształtem swojej drogi, abyśmy z nową energią podjęli swą misję ewangelizacyjną. Ubogaceni tymi wydarzeniami, skupiając także naszą uwagę na przyszłości, która nas czeka, na horyzoncie naszego czasu dostrzegamy kolejny jubileusz 450-lecia obecności piety Matki Bożej w Skrzatuskim Sanktuarium. Teraz, czerpiąc ze skarbca otrzymanej łaski jubileuszu i zakończonego synodu, chcemy z entuzjazmem przełożyć ją na język postanowień i konkretnych programów działania. W podjęciu tego zadania ma nam pomóc trwająca w Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej peregrynacja kopii łaskami słynącej Piety Skrzatuskiej. Trzyletnia peregrynacja jest przygotowaniem do jubileuszu przypadającego
w roku 2025.

Drodzy Siostry i Bracia.

Zapraszam Was na pielgrzymkę do Skrzatusza w niedzielę 17 września. W tym ważnym momencie towarzyszyć nam będzie pochodzący z naszej Diecezji biskup Krzysztof Włodarczyk oraz biskupi naszej metropolii, którzy wraz z prezbiterium celebrować będą uroczystą sumę o godz. 12:00. To wspólne świętowanie, które będzie podziękowaniem za jubileusz naszej Diecezji rozpoczniemy u Matki Miłości Zranionej i Naszej Nadziei nabożeństwem przygotowania o godz. 10.30. 

Drodzy Młodzi Przyjaciele! Wam powierzamy rozpoczęcie tego święta. Dzień wcześniej, w sobotę od godz. 13:00 zapraszam Was na nasze Diecezjalne Spotkanie Młodych, które – jak co roku, będzie miało szczególną oprawę pomagającą nam w pełniejszym zakorzenieniu się w Kościele.

Siostry i Bracia, już teraz dziękuję Wam za modlitwę, za obecność w Skrzatuszu i współtworzenie naszego diecezjalnego Kościoła, w tym także za troskę o Skrzatuskie Sanktuarium wyrażoną dziś złożonymi na tacę ofiarami.

Tych zaś, którzy nie mogą uczestniczyć w naszej pielgrzymce do Skrzatusza, zachęcam do duchowej łączności w czasie niedzielnych Mszy św. w swoich parafiach i osobistych modlitwach. Możemy także łączyć się z naszą wspólnotą  w Skrzatuszu poprzez diecezjalną internetową telewizję „Dobre Media” i inne środki przekazu.

Drodzy Diecezjanie, zapraszając do Skrzatusza na odpustowe obchody, zapewniam o modlitwie i z serca błogosławię.

+ Zbigniew Zieliński
Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

Niedziela
7.30
9.00
11.00 – dzieci
12.30 – suma

16.00
18.00

Dzień powszedni
8.00
18.00

Spowiedź – 15 minut przed Mszą św.

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17.00 – 18.00

Nowenna do św. Rozalii
wtorek – 17.30
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
środa – 17.30