do chorego / pogrzeb
tel. 883 407 381

Biuro parafialne
czwartek   16.00 – 17.00
sobota       10.00 – 11.00

tel. 94 732 65 12

Wieczór muzyczny w mariackim

Stowarzyszenie Exordium oraz parafia pw. Narodzenia NMP w Szczecinku serdecznie zapraszają na koncert pt. „Wieczór muzyczny w mariackim” w wykonaniu szczecineckich muzyków:
Karola Wojtowiczaorgany, oraz Michała Giłki – saksofon.


Duet składa się z dwóch instrumentów bardzo odległych od siebie brzmieniem i codziennym zastosowaniem. Połączenie organów kościelnych i saksofonu jest rzadkością, a wręcz precedensem w muzyce. Ten zestaw jednak nie tylko nie razi, ale brzmi fantastycznie. Co więcej – artyści podczas koncertu będą wspólnie i jednocześnie improwizować, co również jest rzeczą niezwykłą. Wieczór ze względu na zróżnicowaną stylistykę programu z pewnością dostarczy Państwu wielu niezapomnianych emocji i wzruszeń.

Koncert odbędzie się w piątek 10 września 2021 r. o godzinie 19:00 w Kościele pw. Narodzenia NMP w Szczecinku.
***
Wstęp wolny.
Słowo o muzyce – Barbara Wrońska
***
Karol Wojtowicz – z muzyką związany od dzieciństwa. W 2005 roku rozpoczął naukę gry na fortepianie w Szkole Muzycznej im. Oskara Kolberga w Szczecinku, którą ukończył w 2017 roku. Jako pianista brał udział w warsztatach i kursach mistrzowskich pod okiem m. in. Katarzyny Popowej-Zydroń czy Karola Radziwonowicza. Od 2018 roku studiuje w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie dyrygentury symfoniczno-operowej dra hab. Kaia Bumanna. W roku akademickim 2020/2021 był dyrygentem chóru Baltic Chamber Choir działającym przy Akademii Muzycznej. W tym samym czasie był stypendystą rektora gdańskiej uczelni. Karol Wojtowicz jest też mocno zwiazany z muzyką chóralną. Już od najmłodszych lat śpiewał w różnych zespołach i chórach, a niektóre z nich to Męski Zespół Chorałowy w Bydgoszczy czy Cappella Gedanensis w Gdańsku. W swoim rodzinnym mieście Szczecinku prowadzi założony w 2021 roku chór Exordium w ramach działalności Stowarzyszenia Exordium, którego jest dyrektorem artystycznym. Również w Szczecinku gra jako organista w kościołach na terenie całego miasta.
***
Michał Giłka – muzyk i saksofonista, który swoją pasję odkrył już w najmłodszych latach. Interesuje się przede wszystkim muzyką jazzową, ale muzyka barokowa i romantyczna nie jest mu obca. W 2006 roku rozpoczął naukę muzyki w Szkole Muzycznej im. Oskara Kolberga w Szczecinku w klasie saksofonu, którą ukończył w 2018 roku. Michał Giłka brał udział w wielu warsztatach muzyki jazzowej pod okiem m. in. Jarosława Wachowiaka, Jerzego Główczewskiego. Obecnie studiuje w Akademii muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na kierunku Jazz i muzyka estradowa w klasie saksofonu dra hab. Macieja Sikały.

Niedziela
7.30
9.00
11.00 – dzieci
12.30 – suma

16.00
18.00

Dzień powszedni
8.00
18.00

Spowiedź – 15 minut przed Mszą św.

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17.00 – 18.00

Nowenna do św. Rozalii
wtorek – 17.30
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
środa – 17.30