Zapraszamy – 14 września 2019 r.
Kościół pw. św. Rozalii w Szczecinku
Msza św. o 18.00 i nocne czuwanie do 7.00 rano w niedzielę
Msza św. – 18:00
19:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu ( w ciszy )
20:00 – Droga krzyżowa
20:45 – Adoracja Najświętszego Sakramentu ( w ciszy )
23:00 – Różaniec : Tajemnice Bolesne
00:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu ( w ciszy )
03:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
03:30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu ( w ciszy )
07:00 – Zakończenie adoracji
– – – –
miejsca czuwania w Polsce i na świecie
https://www.polskapodkrzyzem.pl/#mapa
https://www.polskapodkrzyzem.pl/#maps
https://www.gosc.pl/doc/5847792.Papiez-Franciszek-o-akcji-Polska-pod-Krzyzem
O planowanej Polsce w najbliższą sobotę akcji Polska pod Krzyżem przypomniał papież, pozdrawiając pielgrzymów polskich. Zachęcił Polaków do modlitwy o „łaskę nawrócenia i opamiętania dla wielu, a przede wszystkim dar zwycięstwa dobra nad złem, które łatwo wkrada się do serca człowieka”.
Oto słowa papieża skierowane do Polaków:
Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich. W sobotę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W waszym kraju będzie ono dniem akcji ewangelizacyjnej nazwanej Polska pod Krzyżem. Uczestnicząc w licznych nabożeństwach, spotkaniach modlitewnych, trwajcie wraz z Maryją, Matką Bolesną u stóp krzyża Jej Syna, prosząc o potrzebne łaski dla was, waszych rodzin i ojczyzny. Wypraszajcie łaskę nawrócenia i opamiętania dla wielu, a przede wszystkim dar zwycięstwa dobra nad złem, które łatwo wkrada się do serca człowieka. Z serca wam błogosławię.
Papieską katechezę streścił po polsku ks. prał. Sławomir Nasiorowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej:
Drodzy bracia i siostry, wczoraj zakończyłem podróż apostolską do Mozambiku, Madagaskaru i Republiki Mauritiusu. Władze Mozambiku zachęcałem do współpracy na rzecz wspólnego dobra, młodych do przezwyciężania ducha rezygnacji, a wszystkich żyjących w tym kraju do wierności wezwaniu Chrystusa: „Miłujcie waszych nieprzyjaciół” (Łk 6,27) oraz do naśladowania Niepokalanej Maryi Dziewicy i kroczenia drogą „Nazaretu”. Mieszkańcom Madagaskaru życzyłem, by przezwyciężając przeciwności losu, budowali swoją przyszłość w duchu solidarności i sprawiedliwości społecznej. Spotykając się z siostrami kontemplacyjnymi, przypomniałem im o potrzebie ich wiary, modlitwy i aktów miłości dla rozwoju kraju i zbawienia człowieka. Księży biskupów zachęcałem, by byli „siewcami pokoju i nadziei”. Zachowuję w pamięci czuwanie z młodzieżą i niedzielną Eucharystię, która zgromadziła wielką rzeszę wiernych w Antananarywie, stolicy kraju. Pragnę wspomnieć także Mszę św. odprawioną w Republice Mauritiusu pod pomnikiem Maryi Królowej Pokoju i zachętę skierowaną do zgromadzonych do życia Ewangelią Błogosławieństw, która jest zaczynem szczęścia przepojonego miłosierdziem, sprawiedliwością i pokojem. Wyrażam nadzieję, że ta podróż okaże się owocna dla spotkanych ludzi.