do chorego / pogrzeb
tel. 883 407 381

Biuro parafialne
czwartek   16.00 – 17.00
sobota       10.00 – 11.00

tel. 94 732 65 12

Polska pod Krzyżem

Zapraszamy – 14 września 2019 r.

Kościół pw. św. Rozalii w Szczecinku

Msza św. o 18.00 i nocne czuwanie do 7.00 rano w niedzielę


Msza św. – 18:00

19:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu ( w ciszy )

20:00 – Droga krzyżowa

20:45 – Adoracja Najświętszego Sakramentu ( w ciszy )

23:00 – Różaniec : Tajemnice Bolesne

00:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu ( w ciszy )

03:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

03:30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu ( w ciszy )

07:00 – Zakończenie adoracji

– – – –

miejsca czuwania w Polsce i na świecie

https://www.polskapodkrzyzem.pl/#mapa

https://www.polskapodkrzyzem.pl/#maps

https://www.gosc.pl/doc/5847792.Papiez-Franciszek-o-akcji-Polska-pod-Krzyzem

O planowanej Polsce w najbliższą sobotę akcji Polska pod Krzyżem przypomniał papież, pozdrawiając pielgrzymów polskich. Zachęcił Polaków do modlitwy o „łaskę nawrócenia i opamiętania dla wielu, a przede wszystkim dar zwycięstwa dobra nad złem, które łatwo wkrada się do serca człowieka”.

Oto słowa papieża skierowane do Polaków:

Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich. W sobotę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W waszym kraju będzie ono dniem akcji ewangelizacyjnej nazwanej Polska pod Krzyżem. Uczestnicząc w licznych nabożeństwach, spotkaniach modlitewnych, trwajcie wraz z Maryją, Matką Bolesną u stóp krzyża Jej Syna, prosząc o potrzebne łaski dla was, waszych rodzin i ojczyzny. Wypraszajcie łaskę nawrócenia i opamiętania dla wielu, a przede wszystkim dar zwycięstwa dobra nad złem, które łatwo wkrada się do serca człowieka. Z serca wam błogosławię.

Papieską katechezę streścił po polsku ks. prał. Sławomir Nasiorowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej:

Drodzy bracia i siostry, wczoraj zakończyłem podróż apostolską do Mozambiku, Madagaskaru i Republiki Mauritiusu. Władze Mozambiku zachęcałem do współpracy na rzecz wspólnego dobra, młodych do przezwyciężania ducha rezygnacji, a wszystkich żyjących w tym kraju do wierności wezwaniu Chrystusa: „Miłujcie waszych nieprzyjaciół” (Łk 6,27) oraz do naśladowania Niepokalanej Maryi Dziewicy i kroczenia drogą „Nazaretu”. Mieszkańcom Madagaskaru życzyłem, by przezwyciężając przeciwności losu, budowali swoją przyszłość w duchu solidarności i sprawiedliwości społecznej. Spotykając się z siostrami kontemplacyjnymi, przypomniałem im o potrzebie ich wiary, modlitwy i aktów miłości dla rozwoju kraju i zbawienia człowieka. Księży biskupów zachęcałem, by byli „siewcami pokoju i nadziei”. Zachowuję w pamięci czuwanie z młodzieżą i niedzielną Eucharystię, która zgromadziła wielką rzeszę wiernych w Antananarywie, stolicy kraju. Pragnę wspomnieć także Mszę św. odprawioną w Republice Mauritiusu pod pomnikiem Maryi Królowej Pokoju i zachętę skierowaną do zgromadzonych do życia Ewangelią Błogosławieństw, która jest zaczynem szczęścia przepojonego miłosierdziem, sprawiedliwością i pokojem. Wyrażam nadzieję, że ta podróż okaże się owocna dla spotkanych ludzi.

 

Niedziela
7.30
9.00
11.00 – dzieci
12.30 – suma

16.00
18.00

Dzień powszedni
8.00
18.00

Spowiedź – 15 minut przed Mszą św.

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17.00 – 18.00

Nowenna do św. Rozalii
wtorek – 17.30
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
środa – 17.30