do chorego / pogrzeb
tel. 883 407 381

Biuro parafialne
wtorek       16.00 – 17.00
czwartek   16.00 – 17.00
sobota       10.00 – 11.00

tel. 94 732 65 12

Kolęda 2022

Wizyta duszpasterska, „kolęda” – jeszcze w tym roku /z racji sytuacji epidemicznych/, odbędzie się w formie Mszy, na które zapraszamy do kościoła Parafian mieszkających przy poszczególnych ulicach. Prosimy, by przynieść ze sobą butelkę ze zwykłą wodą, która zostanie poświęcona po Mszy św.

Domowa liturgia „Wieczoru kolędowego” w 2022 roku

Minął rok 2021, który zdaniem wielu, przejdzie do historii jako drugi rok pandemii Covid. To prawda, że zmieniła ona w jakiejś mierze cały świat, który chlubił się coraz bardziej osiągnięciami, rozwojem techniki i medycyny. Nagle wirus, mniej niż symbolicznych rozmiarów, stał się dla wszystkich niebezpieczny. Odnosimy wrażenie, że on już z nami pozostanie…

Może dać nam okazję do refleksji nad wszystkim, co się wokół nas i w nas samych dzieje. Patrzymy na nasze życie trochę inaczej; w każdej chwili niebezpieczne zakażenie może stać się także naszym udziałem.

Nie tracimy nadziei. Trwamy z ufnością przy Bogu. Rozważamy Ewangelię o Słowie, Które „stało się Ciałem i zamieszkało wśród nas” (J 1,14). Św. Jan stwierdza, że Słowo „przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli” (J 1,11).

Niestety, to stwierdzenie realizuje się do dzisiaj w wielu miejscach świata i w wielu sercach ludzkich, także  w naszych…. Jest ciągle dużo nienawiści, zazdrości, niesprawiedliwości, egoizmu;

Ewangelia nie kończy się pesymistycznie i mówi, że „wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi” (J 1,12). Warto uświadomić sobie prawdę o godności, jaką został człowiek obdarowany i do jakiej został powołany. Jesteśmy dziećmi Boga.

Dzień kolędy składa się z dwóch części: Mszy św. w kościele i celebracji w rodzinie (powiemy więcej w niedzielę, 9.01). Plan wszystkich spotkań „kolędowych”, będzie można wziąć przy wyjściu z kościoła /9.01/; dla każdej rodziny przygotowaliśmy kopertę z pomocami na przeprowadzenie wieczoru kolędowego w domu oraz książkę, pt. „Święta Noc”.

Od poniedziałku, 10.01 – zapraszamy do kościoła na Mszę św. o 18.00 – będziemy modlili się za Parafian mieszkających przy poszczególnych ulicach; będzie śpiew kolęd i błogosławieństwo każdej rodziny.

***

Zapraszamy Parafian na Msze św. „kolędowe” o godz. 18.00

Pn 10.01: – Polna, Kościuszki, Derdowskiego, Kilińskiego, Głowackiego, Pułaskiego, Malborska, Mazurska, Gotycka, Warmińska, Lwowska

Wt 11.01: – Budowlanych

Śr 12.01: – Połczyńska, Turystyczna, Radosna, Krajobrazowa, Żeglarska, Janowo, Jadwiżyn, Brzegowa, Spacerowa, Łowiecka, Trzesiecka, Pogodna, Wypoczynkowa, Cicha, Przytulna, Wczasowa, Letniskowa

Czw 13.01:  – Białogardzka, Witolda, Zawiszy, Tokarzewskiego, Wileńska, Okulickiego, Kosińskiego, Jagiełły, Ziemowita, Lwowska, Grunwaldzka, Królowej Jadwigi,

Pt 14.01:  – Roweckiego, Sójcze Wzgórze: całość (Orla, Słowicza, Jaskółcza, Krucza, Sójcza, Żurawia, Kukułcza, Sowia, Gołębia, Jastrzębia), Komorowskiego, Roweckiego; Barwicka, Myśliwska, Karlińska

-jeśli zdarzy się, że Komuś nie pasuje wskazany dzień, niech wybierze inny – bardziej odpowiedni dla siebie.

Niedziela, 16 stycznia

Zakończyliśmy kolędę parafialną Roku Pańskiego 2022,
która, podobnie jak w ubiegłym roku – zaczynała się wspólną Eucharystią w kościele, następnie była domowa liturgia wieczoru kolędowego; dziękujemy za modlitwę, za liczną obecność i świadectwo wiary; p. Beacie, naszej organistce bardzo dziękujemy za pomoc w modlitwie przez czas kolędy;  dziękujemy też za złożone ofiary kolędowe, które przeznaczamy na fugowanie wieży kościoła; dokończymy w ten sposób prace przy „murach kościoła”; – prace rozpoczniemy na wiosnę, przy bardziej sprzyjającej pogodzie; w ten sposób upamiętnimy tę „szczególną” kolędę 2022 roku.

Drodzy Parafianie, Bóg zapłać za Wasze świadectwo wiary i za ofiarność; niech nas wszystkich prowadzą słowa, wypowiedziane przez Babcię do wnuczki – na zakończenie książki – „Święta Noc”, którą każda rodzina naszej parafii otrzymała w ubiegłą niedzielę: „nie chodzi o światła i lampy, nie chodzi o księżyc i słońce, lecz trzeba abyśmy mieli oczy, które potrafią dojrzeć wspaniałość Boga”.

Indywidualne odwiedziny kolędowe, z błogosławieństwem nowych parafian oraz mieszkań i domów – planujemy na wiosnę. Ogłosimy zapisy. Ufamy, że sytuacja epidemiczna będzie bardziej korzystna

Niedziela
7.30
9.00
11.00 – dzieci
12.30 – suma

16.00
18.00

Dzień powszedni
8.00
18.00

Spowiedź – 15 minut przed Mszą św.

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17.00 – 18.00

Nowenna do św. Rozalii
wtorek – 17.30
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
środa – 17.30