do chorego / pogrzeb
tel. 883 407 381

Biuro parafialne
wtorek       16.00 – 17.00
czwartek   16.00 – 17.00
sobota       10.00 – 11.00

tel. 94 732 65 12

Piesza Pielgrzymka 2022

1 sierpnia 2022 r. po raz 40. wyruszy na pielgrzymi szlak Piesza Pielgrzymka Koszalińsko – Kołobrzeska.

W tym roku pod hasłem: „Będziecie moimi świadkami” pragniemy rozważać w naszych rekolekcjach w drodze, w jaki sposób każdy z nas może świadczyć o Chrystusie w czasie i miejscu, w którym jest, żyje, uczy się czy pracuje…
***
Bogatsi w ubiegłoroczne doświadczenia chcemy kontynuować to, co w opinii wielu osób doskonale się sprawdziło: m.in. 
  • podział na grupy – północną i południową, a w tym roku po raz pierwszy wyruszy z nami grupa pokutna;
  • wspólne noclegi w szkołach z tą różnicą, że w tym roku będziemy mogli znowu skorzystać z zaproszeń naszych Gospodarzy;
  • dołączanie do pielgrzymki na kilka dni (dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w całości);
  • łączność duchową ze Złotą Grupą, czyli z wszystkimi, którzy nie mogą pielgrzymować fizycznie;
  • zapisy przez aktywny formularz (osobom, które nie będą mogły się w ten sposób zapisać, pomożemy);
  • Elektroniczna Księga Intencji – intencje będziemy nieść w naszych sercach przez wszystkie dni i złożymy je u stóp Jasnogórskiej Pani.
Serdecznie zapraszamy wszystkich. 
Tych, którzy jeszcze nigdy na pieszej pielgrzymce nie byli, ale też tych, którzy pielgrzymowali w ubiegłych latach. Będzie to okazja do spotkania w codziennej modlitwie i Eucharystii, do zjednoczenia pod wspólnym dachem i przy jednym stole, ale też niewątpliwa okazja do wspomnień, świadectw, i być może odnowienia relacji zawiązanych wiele lat temu.  
.
Wszelkie informacje i zapisy na stronie www.pielgrzymkikoszalin.pl  i na profilu pielgrzymki na FB www.facebook.com/pieszakoszalinska
.
.
ks. Marcin Kościński
.
1 sierpnia, ze Skrzatusza po raz czterdziesty wyruszy na pątniczy szlak Piesza Pielgrzymka Koszalińsko–Kołobrzeska.
.
Pragniemy zaprosić do wspólnego świętowania również wszystkich tych, którzy tworzyli pielgrzymkę w poprzednich latach: dyrektorów, przewodników grup, pilotów, ojców duchownych, kwatermistrzów, służby porządkowe i medyczne, a przede wszystkim samych pielgrzymów.
.
Bądźmy w Skrzatuszu razem. Niech będzie to nasze wspólne dziękczynienie za kolejne lata pielgrzymowania. Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp. Krzysztofa Zadarki rozpocznie się o godz. 12.00.
Nasze świętowanie będzie trwać kolejne trzynaście dni.
.
Zapraszamy do spotkań na trasie, a w sposób szczególny zapraszamy 13 sierpnia na Jasną Górę, kiedy to staniemy u stóp naszej Pięknej Pani, aby złożyć Bogu przez Jej wstawiennictwo dziękczynienie za dar pielgrzymowania w tym szczególnym, jubileuszowym czasie.
.
Wejście  na jasnogórski szczyt o godz. 8.20. Eucharystia na wałach o 11.30.
.
.
Serdecznie zapraszamy
.
ks. Marcin Kościński – dyrektor pielgrzymki

Niedziela
7.30
9.00
11.00 – dzieci
12.30 – suma

16.00
18.00

Dzień powszedni
8.00
18.00

Spowiedź – 15 minut przed Mszą św.

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17.00 – 18.00

Nowenna do św. Rozalii
wtorek – 17.30
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
środa – 17.30