do chorego / pogrzeb
tel. 883 407 381

Biuro parafialne
czwartek   16.00 – 17.00
sobota       10.00 – 11.00

tel. 94 732 65 12

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

wyjazd autokarem na lotnisko do Poznania:

5 października br. – parking przy ul. Kościuszki: godz. 1.45

pogoda  https://pogoda.interia.pl/prognoza-dlugoterminowa-jerozolima,cId,58377

Jerozolima https://www.skylinewebcams.com/pl/webcam/israel/jerusalem-district/jerusalem/western-wall.html

5 – 12 października 2019

Ziemia Piątej Ewangelii – śladami proroków, Jezusa, Maryi

Nazaret – Kana Galilejska – Góra Tabor – Jezioro Galilejskie Góra Błogosławieństw – Tabgha – Kafarnaum – Rzeka Jordan – Jerycho – Pustynia Judzka Betlejem – Ain Karem – Yad Vashem – Jerozolima – Betania – Morze Martwe

DZIEŃ 1- sobota: PODRÓŻ DO ZIEMI ŚWIĘTEJ
Przejazd do Poznania (transport autokarem na lotnisko – dodatkowo płatny). Odprawa i wylot do Izraela. Przejazd do Nazaretu. Nocleg.

DZIEŃ 2 – niedziela: NAZARET
Śniadanie. Nazaret – miasto Świętej Rodziny – Bazylika i Grota Zwiastowania NMP, kościół i dom św. Józefa, groty, prawosławne sanktuarium Maryi, Źródło Maryi. Kana Galilejska – sanktuarium pierwszego cudu Jezusa – odnowienia sakramentu małżeństwa. Msza święta. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3- poniedziałek: GALILEA – JEZIORO GENEZARET
Śniadanie. Przejazd na Górę Tabor – Sanktuarium Przemienienia Pańskiego, biblijna panorama Ziemi Świętej. Przejazd nad Jezioro Galilejskie. Sanktuaria: Ośmiu Błogosławieństw, Tabgha – Rozmnożenia Chleba i Ryb, Prymatu św. Piotra, Kafarnaum – miasto Jezusa: dom św. Piotra, synagoga. Rejs łodzią przez Jezioro Galilejskie. Msza święta. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4 – wtorek: JORDAN – JERYCHO – PUSTYNIA JUDZKA
Śniadanie. Przejazd doliną Jordanu. Przejazd nad Jordan: odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Pobyt w Jerychu – najstarsze miasto na świecie: Góra Kuszenia Jezusa, Tel Jerycho, Źródło Elizeusza, sykomora Zacheusza. Przejazd przez Pustynię Judzką – Wadi Qelt. Msza święta.
Przejazd do hotelu – zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5 – środa: BETLEJEM – AIN KAREM – JEROZOLIMA
Śniadanie. Betlejem – tajemnica Bożego Narodzenia: Msza święta, bazylika Narodzenia Pańskiego, Grota Narodzenia, groty betlejemskie: św. Józefa, św. Hieronima i inne, kościół św. Katarzyny, Grota Mleczna. Beit Sahur – Pole Pasterzy. Przejazd do Ain Karem: sanktuaria Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela, Źródło Maryi. Yad Vashem – Instytut Pamięci Narodowej Ofiar Holocaustu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6 – czwartek: GÓRA OLIWNA – DROGA KRZYŻOWA
Śniadanie. Kościół w Betfage – początek „procesji palmowej” Pana Jezusa. Na Górze Oliwnej – miejsca święte i sanktuaria: Wniebowstąpienia Pana Jezusa, kościół Pater Noster („Ojcze nasz”), Panorama Jerozolimy, kaplica Dominus Flevit („Pan zapłakał”), cmentarz żydowski (najstarszy na świecie). Zejście do Getsemani – bazylika Agonii albo Wszystkich Narodów, Ogród Oliwny, Grota Zdrady, Grób NMP. Dolina Cedronu. Po południu – czas wolny. Następnie: Brama św. Szczepana, kościół św. Anny i sadzawka Betesda (Owcza). Droga Krzyżowa poprzez starą Jerozolimę – Via Crucis: od kościoła Flagellazio (Ubiczowania) do bazyliki Grobu Pańskiego (modlitwa na Kalwarii i w Grobie Świętym). Msza święta. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7 – piątek: BETANIA – MORZE MARTWE
Śniadanie. Msza święta. Przejazd do Betanii – sanktuarium Wskrzeszenia Łazarza. Przejazd nad Morze Martwe. Odpoczynek nad Morzem Martwym – możliwość kąpieli i relaksu.
Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8 – sobota: JEROZOLIMA – POWRÓT DO POLSKI
Śniadanie. Zwiedzanie Jerozolimy – Mur Płaczu, plac świątynny, dzielnice: Żydowska, Ormiańska i Chrześcijańska. Starożytne Cardo. Jerozolima epoki krzyżowców. Przejście na Syjon: Wieczernik – miejsce Ostatniej Wieczerzy i Zesłania Ducha Św.: modlitwa do Ducha Świętego i za kapłanów, grób króla Dawida, bazylika i krypta Zaśnięcia NMP. Kościół św. Piotra in Gallicantu, makieta Jerozolimy, schody do sadzawki Siloe. Msza święta. Przejazd na lotnisko Ben Gurion, odprawa bagażowa i biletowa. Wylot z Tel Avivu. Przylot na lotnisko w Poznaniu. Przyjazd do Szczecinka. Zakończenie pielgrzymki.

– – –

Parafia pw. św. Rozalii
ul. Świętej Rozalii 1
78-400 Szczecinek

————–

pytania kierować do  parafiarozalia@wp.pl

tel. 883 407 381

————

Szczegółowe informacje

EURO-TOURS Sp. z o.o. Sp.k.

http://www.eurotours.pl/kontakt

Niedziela
7.30
9.00
11.00 – dzieci
12.30 – suma

16.00
18.00

Dzień powszedni
8.00
18.00

Spowiedź – 15 minut przed Mszą św.

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17.00 – 18.00

Nowenna do św. Rozalii
wtorek – 17.30
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
środa – 17.30