do chorego / pogrzeb
tel. 883 407 381

Biuro parafialne
czwartek   16.00 – 17.00
sobota       10.00 – 11.00

tel. 94 732 65 12

Pielgrzymka do Fatimy

PORTUGALIA – HISZPANIA

20.09. – 27.09.2023

Fatima – Aljustrel – Coimbra – Braga – Santiago de Compostela
Porto – Lizbona – Batalha – Nazare – Grutas da Moeda

Jedziemy do Fatimy ⇒  Na żywo  ⇒Sanktuarium  ⇒  Która godzina w Fatimie?

w dniu wyjazdu: ⇒ autokar będzie czekał na pielgrzymów ⇒ parking przy ul. Kościuszki

20.09 (środa) – o 5.00 rano: wyjazd autokarem ze Szczecinka do Berlina
20.09 – z Berlina wylot: 14.40, przylot do Lizbony: 17.20;
trzy hotele na trasie, nie trzeba codziennie pakować walizek
27.09 (środa) – z Lizbony wylot o 17.45, przylot do Berlina o 22.10;
– powrót autokarem do Szczecinka, 28.09 (czwartek) – ok. 5.00 rano

DZIEŃ 1: BERLIN – LIZBONA
Wyjazd ze Szczecinka. Przejazd na lotnisko do Berlina (transport na lotnisko dodatkowo płatny). Odprawa i wylot do Lizbony. Po przylocie przejazd do hotelu w Fatimie. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2: FATIMA – ALJUSTREL
Śniadanie. Zwiedzanie: Sanktuarium – Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty, Łucji. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji. Msza święta. Obiadokolacja. Wieczorem udział w Różańcu i Procesji ze świecami. Nocleg.

DZIEŃ 3: COIMBRA – BRAGA
Śniadanie. Przejazd do Coimbry, dawnej stolicy Portugalii, najstarszego centrum uniwersyteckiego. W programie: najstarszy w kraju uniwersytet, założony w 1290 r., ze wspaniałą barokową biblioteką, wpisany na listę UNESCO, Stara Katedra oraz kościół św. Krzyża z arcydziełami sztuki rzeźbiarskiej renesansu. Następnie przejazd do Bragi – głównego ośrodka religijnego, nazywanego portugalskim Rzymem. Spacer po zabytkowym centrum. Przejazd do najwspanialszego sanktuarium Portugalii – BOM JESUS DO MONTE. Zwiedzanie świątyni położonej na zboczu wzgórza, do której prowadzą wspaniałe barokowe schody. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4: SANTIAGO DE COMPOSTELA
Śniadanie. Przejazd do Santiago de Compostela – miasta św. Jakuba, pobyt w stolicy Galicji i nawiedzenie miejsca doczesnego spoczynku św. Jakuba oraz udział w nabożeństwie. Msza święta. Spacer po mieście połączony ze zwiedzaniem. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5: PORTO
Śniadanie. Przejazd do Porto – drugiego co do wielkości miasta Portugalii, malowniczo położonego na brzegu rzeki Douro. Spacer po niezwykłym i pełnym kontrastów mieście, gdzie zobaczymy m.in. katedrę, kościół św. Franciszka oraz dworzec São Bento. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6: FATIMA – LIZBONA – FATIMA
Śniadanie. Przejazd do stolicy Portugalii – Lizbony, położonej u ujścia rzeki Tag. Zwiedzanie: zabytkowej średniowiecznej dzielnicy Alfama położonej na wzgórzu u stóp Zamku św. Jerzego, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi uliczkami, katedry, kościoła św. Antoniego Padewskiego, stojącego w miejscu domu rodzinnego świętego. Zobaczymy też Pomnik Odkrywców, którzy z Lizbony wyruszali na podbój Nowego Świata oraz dzielnicę Belem z pięknym klasztorem Hieronimitów. Obiadokolacja. Wieczorem udział w Różańcu i Procesji ze świecami. Nocleg.

DZIEŃ 7: FATIMA – BATALHA – NAZARE – FATIMA
Msza święta. Śniadanie. Przejazd do zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości Batalha – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO. Po południu wyjazd nad Atlantyk do Nazare, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego Sanktuarium Maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na pięknej plaży. Wieczorem powrót na obiadokolację, wieczorną procesję i nocleg do Fatimy.

DZIEŃ 8: LIZBONA – BERLIN
Śniadanie. Przejazd do Grutas da Moeda – wielopoziomowej jaskini, gdzie zobaczymy piękne, wapienne formacje. Następnie przejazd na lotnisko do Lizbony. Odprawa bagażowa. Przelot do Berlina. Przejazd do Polski. Przyjazd do Szczecinka w godzinach nocnych.

TERMIN: 20.09. – 27.09.2023    

 CENA: 2.000 zł + 500 €

 ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

 • przelot samolotem na trasie: Berlin – Lizbona – Berlin z bagażem podręcznym 40 x 20 x 25;
 • klimatyzowany autokar w Portugalii;
 • noclegi w hotelach **/*** z łazienkami;
 • śniadania i obiadokolacje wg programu;
 • ubezpieczenie NW i KL;

DODATKOWO PŁATNE 180 €:

 • opieka pilota + opłaty lotniskowe + bagaż rejestrowany do 20 kg + bilety wstępu
  + opłaty rezerwacyjne + przewodnicy miejscowi + opłaty klimatyczne + napiwki
  + zestawy słuchawkowe + check pointy + Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  + Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Uczestnik musi posiadać dowód osobisty lub paszport ważny min. 3 miesiące od daty powrotu z pielgrzymki do Polski. Kolejność programu może ulec zmianie.

Już prowadzimy ZAPISY:
– zakrystia i biuro parafialne; można wysłać mail – parafiarozalia@wp.pl
– przy zapisie pielgrzym otrzymuje do wypełnienia: umowę-zgłoszenie
– na pierwsze spotkanie organizacyjne z biurem Euro-Tours /zapisani zostaną powiadomieni telefonicznie/, razem z zaliczką 500 €, pielgrzymi dostarczą wypełnione umowy

Niedziela
7.30
9.00
11.00 – dzieci
12.30 – suma

16.00
18.00

Dzień powszedni
8.00
18.00

Spowiedź – 15 minut przed Mszą św.

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17.00 – 18.00

Nowenna do św. Rozalii
wtorek – 17.30
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
środa – 17.30