Od powietrza, głodu, ognia i wojny

Dobremu Bogu polecajmy zmarłych na skutek koronawirusa.

Módlmy się o zdrowie dla chorych oraz w intencji lekarzy, personelu medycznego i wszystkich służb, które działają w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się tego wirusa.

Módlmy się o wygaśnięcie epidemii. Zgodnie z Tradycją Kościoła zachęcam szczególnie do modlitwy suplikacją „Święty Boże, Święty Mocny…”. – abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Pieśń błagalna „Święty Boże, Święty Mocny” należy do gatunku bardzo uroczystych pieśni zwanych suplikacjami, czyli prośbami. Jest śpiewana w wyjątkowych sytuacjach.

Święty Boże, Święty mocny,
Święty a Nieśmiertelny
Zmiłuj się nad nami…

Od powietrza, głodu, ognia i wojny
Wybaw nas Panie!

Od nagłej i niespodziewanej śmierci
Zachowaj nas Panie!

My grzeszni Ciebie Boga prosimy
Wysłuchaj nas Panie!

z błagalną modlitwą zwracamy się do św. Rozalii, naszej Patronki

W 1624 roku podczas zarazy nękającej Palermo i okolicę św. Rozalia ukazała się pewnej kobiecie i powiedziała, gdzie należy szukać groty, w której znajdują się jej szczątki. Kazała przenieść je do Palermo i przejść z nimi w uroczystej procesji przez miasto. Po wykonaniu polecenia zaraza się skończyła. Od tego momentu rozpoczął się kult Rozalii. Została ogłoszona patronką miasta i orędowniczką chroniącą chroniącą od morowego powietrza.

Sześć lat później Papież Urban VIII dopisał jej imię do „Martyrologium rzymskiego”, co równoznaczne było z kanonizacją.

Znalezione obrazy dla zapytania: św. rozalia patronka

Święta Rozalio, ratuj nas; Obroń nas w złej godzinie,
Wspieraj nas, Prowadź nas; Na każdy czas.