Dzień Modlitwy o Pokój, 26.01

Papież ogłosił 26 stycznia Międzynarodowym Dniem Modlitwy o Pokój. Po odmówieniu modlitwy Anioł Pański Franciszek wyraził zaniepokojenie rosnącym napięciem ukraińsko-rosyjskim i poprosił wiernych, aby w najbliższą środę modlili się w intencji pokoju.

– Kieruję żarliwy apel do wszystkich osób dobrej woli o wznoszenie modlitw do Boga Wszechmogącego, by każda akcja i inicjatywa polityczna były na służbie braterstwa ludzkiego, a nie interesów stron – mówił Franciszek.

Może się to okazać ciosem wymierzonym pokojowi, zagrażać bezpieczeństwu w Europie i grozić konsekwencjami dla całego świata. -Kto realizuje własne cele kosztem innych gardzi swoim powołaniem człowieka, ponieważ wszyscy zostaliśmy stworzeni jako bracia – zaznaczył papież.

Modlitwa jest lekiem

Papież ogłosił: „z tego powodu i z niepokojem w obliczu obecnych napięć proponuję, aby najbliższa środa 26 stycznia była dniem modlitwy o pokój”.

W naszym kościele – 26 stycznia, o 17.5 – Różaniec w intencji pokoju na Ukrainie.

– – kto nie może przyjść do kościoła, niech odmówi Różaniec w domu

*** Watykan, środa, 26 stycznia 2022 r.

Papież Franciszek modlił się z wiernymi podczas audiencji generalnej o pokój na Ukrainie i zaapelował do odpowiedzialnych na świecie o to, aby

– „przedłożyli dialog i dobro wszystkich ponad prywatne interesy. Zapraszam was, abyśmy pomodlili się o pokój na Ukrainie. Powtarzajmy tę modlitwę wielokrotnie w dniu dzisiejszym: prośmy Boga usilnie, aby ta Ziemia mgła zobaczyć rozkwit braterstwa i uleczyć rany, obawy i podziały”.

– „Modlitwy i wezwania, które dzisiaj wznoszą się aż do nieba niech dotkną umysłów i serc odpowiedzialnych w świecie, ażeby przedłożyli dialog i dobro wszystkich ponad prywatne interesy. Proszę, nigdy wojny”

– „Módlmy się o pokój modlitwą Ojcze Nasz: jest to modlitwa dzieci, które zwracają się do tego samego Ojca, modlitwa, która czyni nas braćmi, modlitwa braci, którzy błagają o pojednanie i zgodę”.

.