do chorego / pogrzeb
tel. 883 407 381

Biuro parafialne
czwartek   16.00 – 17.00
sobota       10.00 – 11.00

tel. 94 732 65 12

Zapraszamy 9 czerwca

Początek o 13.30 na placu przed kościołem pw. Ducha Świętego w Szczecinku.

Zakończenie Marszu – przy muszli koncertowej w parku miejskim. Po marszu odbędzie się piknik rodzinny organizowany przez szczecineckie fundacje i stowarzyszenia

 

VIII MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY W SZCZECINKU

NIEDZIELA, 9 CZERWCA 2019 GODZ. 13:30

 

Podobnie jak w niemalże całej Polsce, w niedzielę, tj. 9 czerwca 2019 roku, po Mszy św. odpustowej w parafii pw. Ducha Świętego w Szczecinku ok. godz. 13:30 wyruszy ulicami naszego miasta Szczecinka już po raz Ośmy „Marsz dla Życia i Rodziny”. Jego głównymi organizatorami są: „Domowy Kościół, gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie” oraz Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oddział w Szczecinku. Tradycyjnie od lat patronat honorowy objął Jego Ekscelencja ks. bp Edward Dajczak, Ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Zapraszamy do uczestnictwa w tegorocznym Marszu wszystkich ludzi wierzących lub nie, którym bliski jest tradycyjny model rodziny i uniwersalne wartości. Pragniemy podkreślić, że w tym roku podobnie jak w latach poprzednich nie idziemy ulicami naszego miasta Szczecinka w te niedzielne popołudnie przeciw komukolwiek, ale idziemy w celu promocji i afirmacji życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz tradycyjnego modelu małżeństwa i rodziny zgodnego z prawem naturalnym i odwiecznymi, tradycyjnymi wartościami, jakie były przekazywane przez naszych przodków i kultywowane nie tylko w naszej ojczyźnie.

Planujemy, że ok. 14:30 dotrzemy na Muszlę Koncertową, gdzie dołączymy się tegorocznych obchodów Dnia Pozarządowca. W ciągu godziny na scenie wystąpią dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” i ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku.

Zachęcamy do uczestnictwa w licznych atrakcyjnych konkursach, które zostały przygotowane dla mamy, taty, dziadków, dzieci i każdego kto życie ceni „od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci” i dla których drogie są uniwersalne, nieprzemijające, tradycyjne wartości związane z małżeństwem i rodziną zgodnie z prawem naturalnym i właściwie uformowanym sumieniem.

Zapraszamy do zapoznania się w namiotach z informacją jak chronimy i dbamy o życie w Szczecinku; w mieście i powiecie od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci nie tylko teoretycznie, ale i w praktyce:

 

– czym jest naprotechnologia i dlaczego popularyzujemy tę tańszą i naturalną metodę w celu wsparcia płodności małżeństw (zob. https://koszalin.gosc.pl/doc/5342831.Naprotechnologia-dostepna-w-Szczecinku),

-prawdę o działalności „Oknu Życia”, które nie tak dawno także zostało otwarte w Szczecinku (zob.  https://gk24.pl/okno-zycia-juz-w-szczecinku-ma-ratowac-dzieciaki-zdjecia/ga/13098132/zd/28420058),

– od kiedy i jak obecnie działa szczecineckie hospicjum (zob. http://hospicjumszczecinek.com.pl/), które także tego dnia będzie można wesprzeć finansowo;

– kto może zostać i na czym polega rodzicielstwo zastępcze itp.

Będzie można się czegoś dowiedzieć w tych i innych tematach, skorzystać z wielu naprawdę ciekawych atrakcji, które zostały przygotowane przez organizatorów Dnia Pozarządowca dla wszystkich członków rodziny oraz zapoznać się z codzienną działalnością wielu organizacji pozarządowych działających na terenie naszego miasta i powiatu, w tym Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” Oddział w Szczecinku, które tego dnia ogłosi laureatów już XXII Regionalnego konkursu plastycznego „Najważniejsze jest dziecko” (Sługa Boży Stefan Kard. Wyszyński, Prymas Tysiąclecia) – zob. http://koszalin.civitaschristiana.pl/xxii-edycja-rejonowego-konkursu-plastycznego/. Patronat nad konkursem objął Wydział Katechetyczny „Kurii Biskupiej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

 

Przypominam: VIII MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY W SZCZECINKU – NIEDZIELA 9 CZERWCA GODZ. 13:30

Przyjdź! Naprawdę warto!

Polecam i zapraszam w imieniu organizatorów.

 

Andrzej Sochaj

 

Wiceprzewodniczący Zarządu Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” Oddział w Szczecinku; Sekretarz parafialnego zespołu synodalnego parafii pw. Ducha Świętego w Szczecinku,

pisarz, poeta, działacz społeczny

Niedziela
7.30
9.00
11.00 – dzieci
12.30 – suma

16.00
18.00

Dzień powszedni
8.00
18.00

Spowiedź – 15 minut przed Mszą św.

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17.00 – 18.00

Nowenna do św. Rozalii
wtorek – 17.30
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
środa – 17.30