do chorego / pogrzeb
tel. 883 407 381

Biuro parafialne
czwartek   16.00 – 17.00
sobota       10.00 – 11.00

tel. 94 732 65 12

Kantata Dekalog – zaproszenie

Kantata Dekalog
          9 grudnia o 19.15 – w Parafii pw. Ducha Świętego w Szczecinku

„Oto Dekalog, dziesięć słów. Od tych dziesięciu prostych słów zależy przyszłość człowieka i społeczeństw, przyszłość narodu, państwa, Europy i świata” powiedział Jan Paweł II w 1991 roku w Koszalinie. Te słowa stały się inspiracją do stworzenia Kantaty Dekalog. Igor Jankowski pracował nad partyturą pół roku. W słowa ubrała ją ceniona poetka Małgorzata Borzeszkowska. Dzieło wykonują profesjonalni muzycy i uczniowie szkół muzycznych.  Dzieło na baryton, chór mieszany, narratorów, organy i smyczki usłyszymy 9 grudnia o 19:15 w Parafii pw. Ducha Świętego w Szczecinku. Serdecznie zapraszamy na adwentową ucztę muzyczną, która zostawia trwały ślad w każdej wrażliwej duszy. Szczegóły na plakacie.

***

O KANTACIE DEKALOG

Kantata powstała na początku 2023 roku jako wotum wdzięczności za IV Pielgrzymkę Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny, której przewodnim tematem było Dziesięć Bożych Przykazań. W 1991 roku na placu przed kościołem Ducha Świętego w Koszalinie (w którym pracuję jako organista) Ojciec Święty wypowiedział znamienne słowa: „Oto Dekalog, dziesięć słów. Od tych dziesięciu prostych słów zależy przyszłość człowieka i społeczeństw, przyszłość narodu, państwa, Europy i świata”.

Ta wypowiedź posłużyła za inspirację Igorowi Jankowskiemu do stworzenia Kantaty Dekalog. Pracował nad partyturą 6 miesięcy. Tekst przygotowała ceniona polska poetka Małgorzata Borzeszkowska. Uczestnicy projektu chcieli na sposób muzyczny przypomnieć wiernym prawdę o Dekalogu, rozważając każde z dziesięciu Przykazań Bożych. Utwór jest bardzo emocjonalny. Nikogo nie pozostawi obojętnym.

Kantata ma oficjalny patronat ordynariusza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej księdza biskupa Zbigniewa Zielińskiego.

Utwór już wybrzmiał w różnych kościołach naszej diecezji.

Czas trwania kantaty 50 minut. Uczestnicy projektu są pełni wiary, że chociaż w taki skromny sposób jako artyści wniosą swój drobny wkład w ciężką pracę duszpasterską drogich kapłanów. Mają też nadzieję że wspólnymi siłami uda się przetrwać ten trudny dla Kościoła czas.

Niedziela
7.30
9.00
11.00 – dzieci
12.30 – suma

16.00
18.00

Dzień powszedni
8.00
18.00

Spowiedź – 15 minut przed Mszą św.

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17.00 – 18.00

Nowenna do św. Rozalii
wtorek – 17.30
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
środa – 17.30