do chorego / pogrzeb
tel. 883 407 381

Biuro parafialne
wtorek       16.00 – 17.00
czwartek   16.00 – 17.00
sobota       10.00 – 11.00

tel. 94 732 65 12

Jubileusz 50-lecia diecezji 1972 – 2022

Uroczystości jubileuszowe 50. rocznicy utworzenia diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej odbędą się 25 czerwca.

Już mamy karty wstępu /wejściówki/ na Uroczystość 50-lecia diecezji zapraszamy do zakrystii

Zapisy na „Wejściówki” na miejsca siedzące w amfiteatrze prowadzimy w zakrystii. Prosimy, by zapisywać się na wyjazd /25.06/ wspólny autokarem lub indywidualny = należy zaznaczyć na liście. Osoby zapisane, zostaną powiadomione telefonicznie o odbiorze „Wejściówek”. Szczegółowe informacje będą podawane na bieżąco.

Zaproszenie Biskupa Koszalińsko-Kołobrzeskiego
na uroczystości dziękczynienia za 50 lat istnienia naszej diecezji

Siostry i Bracia, Drodzy Diecezjanie!

 „Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i bardzo pragnę, żeby on zapłonął” – to pragnienie Jezusa stało się życiowym mottem pierwszego biskupa naszej diecezji, kard. nom. Ignacego Jeża. Dla nowo powstałej diecezji te słowa były również pierwszym programem, a pomimo zmieniających się czasów, okoliczności, kultury i mentalności człowieka pozostają nadal aktualne.  

Ogień Ducha Świętego, o którym usłyszeliśmy w dzisiejszej Liturgii Słowa, ogarnął najpierw modlącą się wspólnotę uczniów Jezusa. Apostołowie jako pierwsi otrzymali Ducha Świętego i pod Jego wpływem zmienili swój styl życia oraz wytyczyli nowe drogi innym w dawaniu świadectwa o Chrystusie. Otrzymali oni Ducha Świętego nie tylko dla wewnętrznej przemiany, ale przede wszystkim dla przekazania tego daru innym.

Chciałbym, żeby jubileusz był naszą Pięćdziesiątnicą. Przeżyjmy go tak, abyśmy z większą odwagą i nadzieją patrzyli w przyszłość i byli gotowi podjąć nowe ewangelizacyjne wyzwania.

Duch Święty przychodzi w modlących się wspólnotach, to On nas zbiera i tylko On potrafi zjednoczyć nas pomimo tego, że jesteśmy tak różni. Tylko Duch Święty w tej różnorodności jest w stanie uczynić z nas wspólnotę Kościoła Koszalińsko-Kołobrzeskiego.

Siostry i Bracia, zapraszam Was, abyśmy 25 czerwca 2022 roku w koszalińskim amfiteatrze stali się wspólnotą modlitwy i oczekiwania. Chcąc, aby ta wspólnota była najpełniej diecezjalną, proszę, niech nie zabraknie przedstawicieli żadnej parafii. Naszym jubileuszowym zawołaniem jest hasło: „Mój Kościół, moja diecezja” i w tym duchu chcemy przeżyć świętowanie.

Rozpoczniemy je w amfiteatrze o godz. 10:00 zawiązaniem wspólnoty. Konferencję o wspólnocie Kościoła wygłosi ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak, a w południe Mszy św. przewodniczyć będzie Nuncjusz Apostolski w Polsce. Ostatnim punktem programu będzie muzyczne uwielbienie, które poprowadzą znakomici polscy artyści.

Wszystkich chorych i cierpiących proszę o modlitwę za diecezję. Tych, którzy nie będą mogli przybyć do Koszalina, proszę o duchową łączność poprzez transmisję w naszej diecezjalnej Internetowej Telewizji „Dobre Media”. 

Do zobaczenia w Koszalinie,

+ Edward Dajczak

 

Program uroczystości:  25.06  ⇒  w koszalińskim amfiteatrze

  • 10.00 – przyjazd, zawiązanie wspólnoty
  • 10.30 – konferencja – ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak
  • 11.30 – przygotowanie do Eucharystii
  • 12.00 – uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce abp. Salvatore Pennacchio
  • 14.30 – koncert uwielbienia (Poldek Twardowski z zespołem)
  • ok. 17.00 – zakończenie 

Wejściówki na uroczystości (4000 miejsc siedzących w amfiteatrze) będą rozprowadzane w parafiach. Oprócz tego na parkingu przed amfiteatrem będzie zainstalowany telebim. Przewidziano także ofertę gastronomiczną dla uczestników wydarzenia.

***

Druga część świętowania jubileuszu  ⇒ 18 września w Skrzatuszu.

Niedziela
7.30
9.00
11.00 – dzieci
12.30 – suma

16.00
18.00

Dzień powszedni
8.00
18.00

Spowiedź – 15 minut przed Mszą św.

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17.00 – 18.00

Nowenna do św. Rozalii
wtorek – 17.30
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
środa – 17.30