do chorego / pogrzeb
tel. 883 407 381

Biuro parafialne
czwartek   16.00 – 17.00
sobota       10.00 – 11.00

tel. 94 732 65 12

I Komunia św. 2025

I Komunię św. w roku 2025 – planujemy na  III sobotę-niedzielę maja /17.05 i 18.05/

Stroje komunijne jednakowe – alby proste, nie sukienki

Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

w związku z Pierwszą Komunią Świętą Waszych dzieci, podajemy kilka informacji dotyczących duchowego i zewnętrznego przygotowania do Sakramentu Eucharystii:

*Dzieci przystępują do Komunii św. w swojej parafii, czyli w parafii zamieszkania. Zdarza się, że adres zameldowania dziecka jest inny niż adres zamieszkania. Dlatego też – według wskazań Kościoła: „kto przebywa dłużej niż trzy miesiące na terenie danej parafii, należy do tejże parafii”. Wiąże się to z aktywnym uczestniczeniem w życiu religijnym swojej parafii: Msze św., nabożeństwa, spotkania parafialne, wizyty duszpasterskie, itd.

*Rodzice, na początku września, wypełniają Deklaracje i składają 22 września br. – podczas Mszy św. o 11.00. Jeśli dziecko zostało ochrzczone poza naszą parafią, prosimy o przygotowanie metryki /Świadectwa/ chrztu z parafii chrztu. Jeśli Chrzest odbył się w naszej parafii, Rodzice zapisują to w Deklaracji Rodziców – znajdziemy w naszych księgach metrykalnych.

*Komunia św. zostanie udzielona 17 i 18 maja 2025 r. Podział na grupy: sb/ndz – nastąpi zgodnie z życzeniem Rodziców

*Stroje komunijne jednakowe – alby we własnym zakresie proste zwykłe, nie sukienki /sznury żółte lub białe/

*Za przygotowanie Dzieci do I Komunii św. na pierwszym miejscu odpowiedzialni są Rodzice i Opiekunowie. Panie katechetki i księża wspomagają Rodziców i Opiekunów w dobrym i świadomym przygotowaniu do Sakramentu Pokuty i Eucharystii. Dzieci, u swoich szkolnych katechetów, będą zaliczać modlitwy i Mały Katechizm. Rodzice jako pierwsi stwierdzają, czy dziecko jest dobrze przygotowane.

*Przygotowania komunijne będą koordynować rodzice, którzy są odpowiedzialni za poszczególne grupy. We wrześniu 2024 r. Rodzice wskażą swoich przedstawicieli, którzy będą prowadzić przygotowania

*Rodzice z Dziećmi przygotowują się do Sakramentu Eucharystii poprzez wspólny udział w Mszy św. niedzielnej o godz. 11.00. W październiku wspólnie uczestniczą w Nabożeństwach różańcowych dla dzieci – od poniedziałku do piątku o 16.45, w Mszach św. Roratnich w Adwencie, w Wielkim Poście – w Drodze Krzyżowej w piątki.

Pozostałe informacje będą podawane podczas wspólnych spotkań. Wiadomości będą też umieszczone na stronie internetowej Parafii.

Niedziela
7.30
9.00
11.00 – dzieci
12.30 – suma

16.00
18.00

Dzień powszedni
8.00
18.00

Spowiedź – 15 minut przed Mszą św.

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17.00 – 18.00

Nowenna do św. Rozalii
wtorek – 17.30
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
środa – 17.30