do chorego / pogrzeb
tel. 883 407 381

Biuro parafialne
czwartek   16.00 – 17.00
sobota       10.00 – 11.00

tel. 94 732 65 12

Droga krzyżowa nocą

Trwają zapisy na szczecinecką Ekstremalną Drogę Krzyżową, która w tym roku wyruszy w piątek, 8 kwietnia.

Zapisy przez główną stronę  już ruszyły = 41-kilometrowa trasa wiedzie terenami oddalonymi od miasta. Bocznymi, polnymi i leśnymi drogami. Start spod kościoła Mariackiego i dalej szlak wiedzie przez Szczecinek-Parsęcko-Radacz-Kądzielnia-Kucharowo-Mosina-Jadwiżyn-Sitno-Lipnica-Szczecinek.

***

EKD rozpocznie się po Mszy Świętej w kościele Mariackim zaplanowanej na godzinę 18.

***

Pierwsza EKD w Szczecinku odbyła się w roku 2018. Ideą EDK jest przejście ponad 40-kilometrowej trasy, w nocy, samemu lub w małych grupkach, w milczeniu, idąc wyznaczoną trasą, zatrzymując się przy wyznaczonych stacjach, na których rozmyśla się rozważania Męki Pańskiej. Dostajemy mapę, jak iść wraz ze szczegółowym opisem, są też ślady GPS.

***

– Idziemy w swoim tempie – przypominają pomysłodawcy EKD i przypominają o odblaskach, które każdy uczestnik powinien założyć. Zapisy przez główną stronę www.edk.org.pl już ruszyły. Na stronie wyszukujemy naszą lokalną trasę i tam się zapisujemy. Jest także do wyboru 50-kilometrowa trasa wokół Bornego Sulinowa.

Każdy idzie na własną odpowiedzialność. Niepełnoletni muszą mieć opiekę dorosłego. – Przypominamy o tym, aby zabrać prowiant, sprawdzić prognozę pogody, odpowiednio się ubrać i przede wszystkim oszacować swoje możliwości – mówi Michał Pasieczny. – Dobrym zwyczajem jest także wziąć ze sobą krzyż, oczywiście taki, który będziemy w stanie donieść do mety.

Niedziela
7.30
9.00
11.00 – dzieci
12.30 – suma

16.00
18.00

Dzień powszedni
8.00
18.00

Spowiedź – 15 minut przed Mszą św.

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17.00 – 18.00

Nowenna do św. Rozalii
wtorek – 17.30
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
środa – 17.30