Ochrona małoletnich

Drodzy Parafianie, pamiętamy sprawę związaną z Kamilkiem z Częstochowy, który został przez najbliższych skatowany, w wyniku czego zmarł. Od kilkunastu lat Kościół w Polsce pracuje nad tworzeniem bezpiecznej przestrzeni dla naszych najmłodszych, aby chronić ich przed jakąkolwiek krzywdą. W tym roku te działania zostały wzmocnione ustawą Państwową tzw. Ustawą Kamilka. Jako parafia chcemy włączyć się w powstający system ochrony. System ten opiera się na:

dokumencie, który możemy znaleźć na naszej stronie Internetowej – parafiarozalia.wp.pl oraz w Kancelarii Parafialnej, a także w naszej salce parafialnej, opisujący szczegółowe zasady ochrony dzieci i młodzieży, a także działania jakie podejmiemy w wyniku zaistniałej krzywdy;

powołaniu osoby zaufania, którą w naszej parafii jest p. Katarzyna Rybak, z którą można skontaktować się przez tel. 603 818 164 lub list pozostawiony w skrzynce: ul. Świętej Rozalii 1

Jeśli ktokolwiek z Was lub Waszych bliskich doznał krzywdy lub ma podejrzenia dotyczące niewłaściwego zachowania prosimy o kontakt z naszą osobą zaufania. Wszystkie zgłoszenia będą traktowane z dyskrecją i powagą. Dziękujemy za zrozumienie i współpracę w tworzeniu bezpiecznej przestrzeni dla naszych dzieci i naszej młodzieży. Zachęcam wszystkich, szczególnie rodziców i dziadków do przeczytania tego dokumentu, pamiętając, że jest to początek naszej wspólnej pracy w ochronie dzieci i młodzieży.

Dokument ⇒   Standardy parafia

standardy ochrony dzieci

DELEGAT DS. OCHRONY DZIECI I MŁODZIEŻY
ks. Wacław Łukasz