Pomagamy powodzianom

W naszej parafii:
– niedziela, 22 września: dzień zbiórki ofiar na pomoc poszkodowanym.  Zebrane środki finansowe zostaną przekazane osobom dotkniętym kataklizmem za pośrednictwem Caritas Polska.

– niedzielna zbiórka ofiar na „pomoc powodzianom” wyniosła 15.200,00 zł. Pieniądze już przekazaliśmy do Caritas. Dziękujemy za Wielkie Serca okazane Bliźnim w potrzebie

– przy zakrystii składamy: żywność instant oraz o długim terminie przydatności, woda latarki, baterie, środki odkażające, worki na śmieci o dużej pojemności, rękawiczki, karma dla zwierząt

złożone dary dla powodzian, przekazujemy na bieżąco do Punktu przy – Bursie im. św. Stanisława Kostki przy ul. Kościuszki 91.

Caritas diecezji informuje

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej rusza z pomocą powodzianom poszkodowanym przez żywioł w południowo-zachodniej części kraju. We współpracy z diecezjami z zalanych terenów prowadzona jest zbiórka darów dla powodzian.

– Jako Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej wraz z różnymi podmiotami, jak samorządy, stowarzyszenia czy fundacje, chcemy pomagać osobom dotkniętym powodzią na południu kraju – powiedział ks. Łukasz Bikun, dyrektor Caritas diecezjalnej, podczas konferencji prasowej, która odbyła się 16 września w centrali Caritas w Koszalinie.

Już w czwartek, a jeśli darów będzie dużo, to nawet we środę ruszy pierwszy transport z Koszalina na południe kraju.

W pierwszych dniach kryzysu powodziowego najpotrzebniejsze produkty to: woda, żywność instant oraz o długim terminie przydatności, naładowane powerbanki, latarki, baterie, środki odkażające, worki na śmieci o dużej pojemności, rękawiczki, karma dla zwierząt. Można je przynosić we wskazane miejsca zbiórek. Punkty prowadzone w naszej diecezji przez Caritas to:

• Koszalin: centrala Caritas przy ul. Domina 8,
  • Słupsk: siedziba Caritas przy ul. Przemysłowej 33,
  • Kołobrzeg: Ośrodek Charytatywny Caritas przy ul. Aniołów Stróżów 1,
  • Szczecinek: Bursa dla chłopców przy ul. Kościuszki 91,
  • Wałcz: kamienica Caritas przy ul. Okulickiego 22,
  • Piła: Centrum Charytatywno-Opiekuńcze przy ul. Kossaka 16,
  • Białogard: Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 46,
  • Ustka: dom sióstr kanoniczek Ducha Świętego przy ul. Kościuszki 4.

Centrala Caritas w Koszalinie przyjmuje dary w godz. 7.30-16. W innych punktach należy się w tej kwestii kontaktować z koordynatorami.