Parafia pw. św. Rozalii w Szczecinku

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Rozalii
w Szczecinku

Zaproszenie na Górę Chełmską

KOMUNIKAT BISKUPA DIECEZJALNEGO EDWARDA DAJCZAKA ZAPRASZAJĄCY NA DIECEZJALNĄ PIELGRZYMKĘ RODZIN

DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ TRZYKROĆ PRZEDZIWNEJ NA GÓRZE CHEŁMSKIEJ W KOSZALINIE

Drodzy Diecezjanie, Siostry i Bracia! Drogie Rodziny!

Już dziś pragnę Was z serca zaprosić na nasze wspólne spotkanie rodzin, na Górę Chełmską w Koszalinie. W zachęcie do tegorocznej sierpniowej modlitwy za rodziny proponowanej przez Papieża Franciszka słyszymy wezwanie aby świat, który po sobie zostawimy był światem z rodzinami. Papież wzywa nas do dbałości o rodziny, ponieważ one są prawdziwymi szkołami jutra, są przestrzenią wolności, są ośrodkami człowieczeństwa. W tym papieskim wezwaniu widać bardzo konkretnie, że o rodzinę trzeba się troszczyć.

Właśnie dlatego, co roku chcemy się spotykać u Matki Bożej na Górze Chełmskiej, aby każdy z nas mógł poczuć się wspierany przez wspólnotę braci i sióstr i doświadczyć piękna miłości rodzinnej.

Zapraszam wszystkie małżeństwa i rodziny, a także osoby samotne na Górę Chełmską, do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. W dniu 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia NMP, będziemy tam wspólnie trwać na modlitwie w intencji nas wszystkich.

Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 10.00 czuwaniem modlitewnym, natomiast o godz. 12.00 odprawiona zostanie uroczysta Eucharystia, którą wraz z biskupami i kapłanami ofiaruję Bogu, prosząc we wszystkich sprawach, które nosicie Siostry i Bracia w swoich sercach.

Po Eucharystii czeka nas wspólna zabawa na stadionie, czyli festyn rodzinny oraz atrakcyjne zabawy dla dzieci i całych rodzin.

Na trud pielgrzymowania i na radosne spotkanie na Górze Chełmskiej z serca błogosławię!

+ Edward Dajczak
Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski