Kręgi Matki Bożej Pielgrzymującej

Msza św. w ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 9.00

opiekunka grup w parafii – p. Mirosława Klejnocka, tel. 784 455 620

We wrześniu 2018 r. na terenie naszej parafii rozpoczęła swoje pielgrzymowanie Matka Boża Trzykroć Przedziwna. Obraz Matki Bożej w formie kapliczki przekazała nam siostra Celina z Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej w Koszalinie, byśmy mogli oddać się modlitwie do Maryi.

Zawiązały się 4 Kręgi ku czci Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej Pielgrzymującej Królowej z Szensztatu. Krąg to grupa od 10 do 15 osób przyjmujących raz w miesiącu na kilka dni kapliczkę Matki Bożej. Comiesięczne odwiedziny Matki Pielgrzymującej nadaje naszej codzienności duchowy wymiar, wzmacnia dusze i ożywia naszą wiarę.

Zwyczajem członków Kręgów jest uczestniczenie raz w miesiącu we wspólnej Mszy św., na którą przynosimy kapliczki Matki Bożej. Jest to okazja do wzajemnej integracji i wspólnej modlitwy.

Dlaczego Maryja czczona jest jako Matka Trzykroć Przedziwna?

*Imię Przedziwna znajdziemy w Litanii Loretańskiej.

*Trzykroć Przedziwna oznacza stosunek Maryi do Trójcy Świętej:
– wobec Boga Ojca Maryja jest Córką
– wobec Jezusa – Matką
– wobec Ducha Świętego – Oblubienicą

Z peregrynacją obrazu Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej łączą się łaski związane z Szensztackim sanktuarium:
– łaska zadomowienia pomaga czuć się przez Boga przyjętym i kochanym
– łaska wewnętrznej przemiany mobilizuje do nieustannej pracy nad sobą i do kształtowania siebie według wzoru Jezusa
– łaska gorliwości apostolskiej pobudza do stawania się świadkiem Chrystusa oraz do głoszenia z zaangażowaniem Ewangelii we współczesnym świecie

Zapraszamy do naszej wspólnoty wszystkie osoby, które chcą gościć w swoim domu Matkę Bożą. W tym ruchu jest miejsce dla każdego.