Dziękczynienie na 35-lecie

Drodzy Parafianie,
dzisiaj, 25 maja 2021 r., wspominam parafię pw. św. Maksymiliana Kolbego w Słupsku, moich Kolegów i bpa Tadeusza Werno, który wyświęcił nas na kapłanów 35 lat temu – 25 maja 1986 r. To już 35 lat!

Łączę się ze wszystkimi we wspólnym dziękczynieniu, które składam w Niepokalanowie w kaplicy (zdjęcie powyżej), gdzie oo. Franciszkanie mówili nam o Panu Bogu i o św. Maksymilianie, który nauczał, że „tylko miłość jest twórcza”.

To tu, w tej kaplicy – 45 lat temu zacząłem przygotowania do matury, do życia, do kapłaństwa – jak się później okazało. W Niepokalanowie spędziłem cztery piękne lata mojego życia. Tyle wspomnień. Wracam tu z potrzeby serca, by podziękować Bogu i ludziom za Wychowawców, Nauczycieli zakonnych i świeckich. Wielu już odeszło do wieczności: o. Kamil, który uczył mnie j. angielskiego, o. Anzelm, br Cecyliusz, nauczyciel śpiewu, br Szymon, który dbał o nasze zdrowie, tylu ojców i braci… wszyscy spoczywają tu na cmentarzu zakonnym.

Pozostali już nieliczni: sędziwy o. Roman, który wprowadzał nas w tajniki j. łacińskiego, o. Lucjan, który tak pięknie mówił o biologii, o. Fryderyk, który uczył j. polskiego…

W tej kaplicy dziękuję za moją rodzinę: za zmarłych Rodziców i Braci; dziękuję za żyjących z mojej rodziny i upraszam im Boże błogosławieństwo i opiekę Niepokalanej, której tak bardzo zawierzył św. Maksymilian.

W tym szczególnym dniu i miejscu modlę się za wszystkich z parafii Zagórzyca, skąd pochodzę; modlę się za parafian z Mielna, Słupska, Kołobrzegu i teraz ze Szczecinka. Dla zmarłych proszę o niebo, a dla żyjących proszę Niepokalaną o wstawiennictwo u Boga i o opiekę św. Maksymiliana.

Pamiętam też o dzieciach komunijnych, które po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa w Komunii św. i tak pięknie z rodzicami uczestniczyły w białym tygodniu; modlitwą ogarniam dzieci rocznicowe.

Polecam Panu Bogu moich zmarłych kolegów śp. ks. Józefa Białasika, śp. ks. Zdzisława Dmuchałę. Jeden rocznik święceń – 1986. Nie zapominam też o moich zmarłych proboszczach: śp. ks. Stefanie Kwiatkowskim, śp. ks. Stanisławie Szubie i o śp. ks. Zbigniewie Reglińskim.

Modlę się i dziękuję za moich Kolegów, wyświęconych 25 maja 1986 r. Pamiętam o ks. Pawle i ks. Piotrze, z którymi obecnie duszpasterzuję. Niech Bóg nas prowadzi, a Niepokalana otacza płaszczem swej matczynej opieki.

Niepokalanów, 25 maja 2021 r.

ks. Jerzy Chęciński, proboszcz

o Niepokalanowie  tutaj  cmentarz zakonny