I Komunia 2021

Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

w związku z Pierwszą Komunią Świętą Waszych dzieci, podaję kilka informacji dotyczących duchowego i zewnętrznego przygotowania dzieci i rodzin do Sakramentu Eucharystii:

Dzieci przystępują do Komunii św. w swojej parafii, czyli w parafii zamieszkania. Zdarza się, że adres zameldowania dziecka jest inny niż adres zamieszkania. Dlatego też – według wskazań Kościoła: „kto przebywa dłużej niż trzy miesiące na terenie danej parafii, należy do tejże parafii”. Wiąże się to z aktywnym uczestniczeniem w życiu religijnym swojej parafii: Msze św., nabożeństwa, spotkania parafialne, wizyty duszpasterskie, itd.

Za przygotowanie Dzieci do I Komunii św. na pierwszym miejscu odpowiedzialni są Rodzice i Opiekunowie. Siostry, panie katechetki i księża wspomagają Rodziców i Opiekunów w dobrym i świadomym przygotowaniu do Sakramentu Pokuty i Eucharystii. Dzieci, u swoich szkolnych katechetów, będą zaliczać modlitwy i Mały Katechizm. Rodzice jako pierwsi stwierdzają, czy dziecko jest dobrze przygotowane.

Komunia św. zostanie udzielona 15 (sobota) i 16 (niedziela) maja 2021 r.

Rodzice z Dziećmi przygotowują się do Sakramentu Eucharystii poprzez wspólny udział w Mszy św. niedzielnej o godz. 11.00. W październiku wspólnie uczestniczą w Nabożeństwach różańcowych dla dzieci – od poniedziałku do piątku o 17.30, w Mszach św. Roratnich w Adwencie – od poniedziałku do piątku 6.30, w Wielkim Poście – w Drodze Krzyżowej w piątki.

Zapraszamy na Mszę św. i I spotkanie, w niedzielę 20 września, na godz. 11.00. Podamy więcej informacji nt. przygotowań do Sakramentu. W dniu 4 października zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00, podczas której zostaną poświęcone różańce, które Rodzice kupują we własnym zakresie.

Poświęcenie książeczek
*odbędzie się w ramach Mszy św. roratnich o 6.30 – od najbliższego wtorku, 1.12 do 15.12; zapraszamy dzieci z rodzicami na wybrany przez nich dzień; (jeśli ktoś nie będzie mógł przybyć np. ze względu na chorobę, ustalimy dodatkowy termin); książeczki można nabywać  w „Weritasie” (zaznaczamy – „Parafia św. Rozalii”)

Poświęcenie medalików – w niedzielę za tydzień, 6.12
*zapraszamy dzieci z rodzicami
– dzieci z kl. 3a i 3b na Mszę św. o godz. 11.00
– dzieci z kl. 3c i 3d na Mszę św. o godz. 12.30
– dzieci z kl. 3e i z innych szkół na Mszę św. o godz. 16.00
(jeśli ktoś nie będzie mógł przybyć, ustalimy dodatkowy termin)

Data odnowienia obietnic Chrztu św. zostanie podana w późniejszym terminie.

Jeśli dziecko zostało ochrzczone poza naszą parafią, proszę o dostarczenie metryki /świadectwa/chrztu z parafii chrztu – do końca października. Jeśli Chrzest odbył się w naszej parafii, proszę zaznaczyć to w Deklaracji Rodziców.

Stroje komunijne jednakowe – alby we własnym zakresie proste zwykłe nie sukienki

Pozostałe informacje będą podawane podczas wspólnych spotkań. Wiadomości będą też umieszczone na stronie internetowej Parafii.

Już teraz dziękuję Wam, Drodzy Rodzice i Opiekunowie, za pomoc i współpracę. Życzę owocnego przygotowania do Sakramentu Eucharystii Waszych Dzieci.

ks. Jerzy Chęciński, proboszcz

***

Książeczki do nabożeństwa – rodzice nabywają we własnym zakresie w  Weritasie w Szczecinku; wszystkie książeczki (okładki białe i czarne) będą dostępne po 7.11; w sklepie wystarczy zaznaczyć: Komunia w parafii św. Rozalii