do chorego / pogrzeb
tel. 883 407 381

Biuro parafialne
wtorek       16.00 – 17.00
czwartek   16.00 – 17.00
sobota       10.00 – 11.00

tel. 94 732 65 12

I Komunia św. 2020

Po konsultacjach i ustaleniach z rodzicami, podajemy 3 terminy I Komunii św. 2020, z podziałem na małe grupy.

Grupy powstały zgodnie z zapisami na poszczególne terminy. Informacji udzielają wybrani przez rodziców, przedstawiciele poszczególnych klas/grup.

I Komunia św. 18 lipca (godz. 10.00 – gr I; godz. 12.00 – gr II)
    grupa I – próba: w środę, 15.07 –  o 15.00)
    grupa II – próba: w poniedziałek, 13.07 – o 15.00 i w środę, 15.07 – o 16.00)

  • odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, spowiedź dzieci i rodziców (grupa I i II): w piątek, 17.07 –  o 16.00

I Komunia św., 22.08
o 10.00 (próba, 20.08-o 19.00; odnowienie przyrzeczeń i Spowiedź, 21.08-o 16.00)

I Komunia św., 13.09
*grupa I – o 11.00; grupa II – o 12.30 (spotkania we wrześniu)

 

***

Drogie dzieci komunijne i rodzice,

odpowiadając na wasze zapytania, odnośnie nowego terminu I Komunii św. w naszej parafii, cały czas mam na względzie trwający stan epidemii i ograniczenia z niego wynikające.

Mam świadomość, że pragniecie konkretnej odpowiedzi i konkretnego terminu. Ja też bardzo pragnę spotkać się z wami w naszym kościele na wspólnej modlitwie i udzielić Komunię św. dzieciom i starszym.

Wasze zdrowie i życie jest dla mnie najważniejsze, dlatego słucham wszystkich informacji Pana Ministra Zdrowia. Dzisiaj (16.04), jak już wszyscy wiemy, został ustalony nowy limit osób, które jednorazowo mogą być w kościele na Mszy św. (1 osoba na 15 m²). Dowiedziałem się również, że obowiązek noszenia maseczek ma obowiązywać do czasu wynalezienia szczepionki.

Bardzo dziękuję wybranym przez was, drodzy rodzicie, przedstawicielom, którzy – na moją prośbę, przeprowadzili konsultacje z poszczególnymi rodzicami odnośnie terminów I Komunii św. Wiem, że są różne zdania i oczekiwania, i że chcemy już! Prosiłem rodziców, by zasugerowali powstanie mniejszych grup, by zmniejszyć w ten sposób ryzyko zakażenia wirusem.

Rozważałem też terminy wakacyjne. Trzeba nam też odpowiedzieć na pytanie, czy będzie prawna możliwość zgromadzenia tak wielkiej liczby osób na jednej Mszy św. Na dzisiaj jest to 5 osób, po niedzieli będzie to 73 osoby (biorąc pod uwagę powierzchnię naszego kościoła). A jak będzie we wrześniu? Jeszcze nie wiemy.

Moim celem jest, by planowana uroczystość komunijna była przygotowana z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Zobaczcie, proszę, drodzy rodzice jak wielką roztropnością powinniśmy się wykazać i jak wielka odpowiedzialność ciąży na mnie i na was. Już nie jesteśmy w „normalnej” sytuacji, gdzie realizujemy ustalone schematy przygotowań do Komunii św., gdzie wszystko w detalach możemy zaplanować. Obecnie nasze decyzje są uzależnione od rozporządzeń Ministerstwa Zdrowia.

A teraz, odpowiadając na wasze zapytania:
nowy termin I Komunii św. wyznaczamy (umownie) na niedzielę, 13 września br., na godz. 11.00.

Szczegółowe ustalenia co do I Komunii św. zapadną po powrocie dzieci do szkoły. Ufam, że sytuacja będzie „bardziej przewidywalna”. Będziemy mieć więcej informacji z Ministerstwa Zdrowia. Nie wykluczam, iż trzeba nam będzie pomyśleć o małych grupach. Może trzeba będzie coś zmienić, bo powstaną nowe okoliczności sanitarne. Może trzeba będzie wyznaczyć inny termin. O tym będziemy jeszcze rozmawiać.

Przeżywamy wszyscy i dzieci, i my starsi bardzo trudny czas. Najstarsi nie pamiętają tak trudnych i nieprzewidywalnych dni. Pamiętajmy, proszę, że wszyscy przygotowujemy się do Sakramentu, którego pamiątkę ustanowienia celebrowaliśmy w Wielki Czwartek. Niech codzienna modlitwa będzie obecna w waszych, naszych domach i rodzinach. Są to teraz nasze, domowe kościoły.

Każdego dnia modlę się za was drogie dzieci komunijne i za was drodzy rodzice. Proszę Boga, by czas epidemii minął i byśmy się spotkali w naszym kościele.

Niech Pan Jezus da nam światłe oczy, abyśmy umieli rozeznać jakie są właściwe decyzje.

Szczecinek, 16 kwietnia 2020 r.

ks. Jerzy Chęciński, proboszcz

 

Niedziela
7.30
9.00
11.00 – dzieci
12.30 – suma

16.00
18.00

Dzień powszedni
8.00
18.00

Spowiedź – 15 minut przed Mszą św.

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17.00 – 18.00

Nowenna do św. Rozalii
wtorek – 17.30
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
środa – 17.30