Parafia pw. św. Rozalii w Szczecinku

w Szczecinku

VII Niedziela Zwykła
23 lutego 2020 r.

Pielgrzymka do Włoch (9 dni: autokarowo-samolotowa) odbędzie się od 15 do 23 września.  Cena 1300 zł + 450 Euro. Powrót z Włoch samolotem do Berlina. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Szczegółowe informacje i zapisy – u proboszcza.

*dzieci wklejają cytat nr 26
*Msza św. urodzinowa o godz. 11.00
*po Mszach św. – zbiórka ofiar do puszek na cele charytatywne
*taca – na budujące się kościoły w naszej diecezji

Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post

Msze św. w Środę Popielcową – z posypaniem głów popiołem
      8.00    10.00    —-    16.00    18.00

W Środę Popielcową obowiązuje nas
*post ścisły: ograniczenie się do spożycia trzech posiłków, dwóch lekkich i jednego do syta (od 18 do 60 r. życia)
*wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jak w każdy piątek (od 14 roku życia do jego końca)

Rekolekcje wielkopostne:
     *dla dzieci – od 3 niedzieli Wielkiego Postu (15-18 marca)
     *dla starszych – od 4 Niedzieli Wielkiego Postu (22-25 marca)

Droga Krzyżowa w piątki
      16.30 – dla dzieci
      17.15 – dla młodzieży i starszych

W piątek
Kandydaci do bierzmowania – rok 3, udają się do Skrzatusza. Wyjazd – w piątek, 28 lutego o godz. 20.00; zapisy – u księdza Piotra

Za tydzień, 1.03
*Msza św. o 11.00 w intencji: Amelii, Bartosza i Dominika – uczniów SP 7, którzy borykają się z ciężką chorobą
*Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.30
*rodziców i kandydatów do bierzmowania – rok trzeci zapraszamy na Mszę św. o 18.00 i na spotkanie w kościele. Sakrament Bierzmowania będzie udzielony 17 marca (wtorek) o 18.00

Do wieczności odeszli: +Jerzy Jagiełłowicz, l. 66, +Janina Warmieniec, 92. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie

ks. Jerzy Chęciński, proboszcz

* * *
W I piątek Wielkiego Postu, który w tym roku przypada 28 lutego, podejmujemy modlitwę i pokutę za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich w Kościele.

List do Ludu Bożego

Dziś jako lud Boży jesteśmy wezwani, by wziąć na siebie odpowiedzialność za ból naszych braci, zranionych na ciele i na duszy. Jeśli w przeszłości sposobem reakcji mogło stać się zaniedbanie, to dzisiaj chcemy, aby solidarność, pojmowana w swym najgłębszym i wymagającym znaczeniu, stała się naszym sposobem tworzenia obecnej i przyszłej historii, w środowisku, gdzie ofiary konfliktów, napięć, a zwłaszcza nadużyć wszelkiego rodzaju mogłyby znaleźć pomocną dłoń, która by je chroniła i uwolniła od bólu. (…)

Zachęcam cały święty wierny lud Boży do modlitwy pokutnej i postu, zgodnie z poleceniem Pana, które rozbudza nasze sumienia, naszą solidarność i nasze zaangażowanie na rzecz kultury ochrony, oraz mówienia «nigdy więcej» wszelkim rodzajom i formom nadużyć.

(…) Niech post i modlitwa otworzą nasze uszy na milczące cierpienie dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych. Niech post wywoła w nas głód i pragnienie sprawiedliwości i skłoni nas do podążania w prawdzie oraz wspierania wszystkich postępowań sądowych, które okażą się niezbędne. Chodzi o post, który nami wstrząśnie i poprowadzi nas do zaangażowania się w prawdzie i miłości, ze wszystkimi ludźmi dobrej woli i z całym społeczeństwem, w walkę z wszelkiego rodzaju nadużyciami seksualnymi, władzy i sumienia.

(…) «Gdy cierpi jeden członek, współcierpią wszystkie inne członki» – powiedział nam św. Paweł. Poprzez postawę modlitewną i pokutną będziemy mogli wczuć się jako osoby i wspólnota w to wezwanie, aby wzrastały wśród nas dary, jakimi są współczucie, sprawiedliwość, zapobieganie i zadośćuczynienie.

Ojciec Święty Franciszek

* * *
Zachęcamy do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej = wpisując numer KRS 0000274950 Caritas „Pomagam Bliźniemu” w swój PIT. Nasza diecezja prowadzi m.in. Centrum Kryzysowe dla Kobiet, Hospicjum w Darłowie, Dom Samotnej Matki w Koszalinie, Centrum Charytatywne w Koszalinie, Bursa dla młodzieży męskiej w Szczecinku.

Osoby, które chcą przekazać 1% podatku dla Caritas proszone są o dostarczenie PIT-u do siedziby parafialnej Caritas w czasie sobotnich dyżurów w godz. 16.00 – 18.00