26. Niedziela Zwykła
26 września 2021 r.

Bp Krzysztof Włodarczyk, został mianowany przez papieża Franciszka, biskupem diecezji bydgoskiej; w czwartek, 30 września o 19.00, w koszalińskiej katedrze zostanie odprawiona uroczysta Msza św., podczas której podziękujemy Bogu za posługę bpa Krzysztofa dla dobra naszej diecezji; biskupa Krzysztofa polecamy opiece św. Rozalii

*przypada 107 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy
*o 11.00 – Msza św. urodzinowa
*po Mszach św. zbiórka ofiar na kształcenie teologiczne i na KUL

*Nowenna do św. Rozalii o 17.40

*Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.40
*spotkanie Kręgu Biblijnego w domu parafialnym o 18.45

*adoracja Najświętszego Sakramentu – od 17.00

W I piątek , 1.10
– rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe
*dla dzieci /w tym tygodniu/ w piątek – o 16.45
*młodzież i starsi – o 17.20

W październiku modlimy się za dzieci komunijne i za przygotowujących się do bierzmowania

I piątek
*odwiedziny chorych i starszych – ks. Paweł i proboszcz /zgłaszamy chorych/
*Spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu – od 17.00
*Nabożeństwo I piątku i nabożeństwo różańcowe – o 17.20

I sobota
*Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP – po Mszy św. o 8.00
*odwiedziny chorych i starszych – ks. Piotr /zgłaszamy chorych/

Za tydzień
*Msza św. o 11.00 – z poświęceniem różańców dzieci komunijnych, które w maju 2022 roku przystąpią po raz pierwszy do Komunii św.
*nowy numer czasopisma „Głos św. Rozalii”

„Gość Niedzielny” oraz kalendarze: „50 lat diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej”– do nabycia na stoliku przy zakrystii

Kościół w czasie dnia *jest otwarty do modlitwy: 7.30 – 19.00

Dziękujemy za troskę materialną o naszą parafię
*za ofiary przekazywane do puszek, na tacę, osobiście oraz wpłacane na konto; spłacamy remont pomieszczeń dolnego poziomu kościoła; panu Henrykowi Kosiłowiczowi dziękujemy za zorganizowanie i wykonanie barierek i poręczy przy zejściach do sal domu parafialnego

Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę. Jubilatom i Solenizantom, tego tygodnia, życzymy wielu łask Bożych: zdrowia, opieki Matki Bożej i świętej Rozalii. Udającym się w podróż – opieki św. Krzysztofa.

Pamiętamy, że w kościele
*mamy obowiązek zakrywania ust i nosa maseczkami
*korzystamy z płynów dezynfekcyjnych
*zachowujemy bezpieczny dystans
*cały czas jest zalecane, udzielanie Komunii św. na rękę
*do Komunii św. przystępujemy wzdłuż stopnia komunijnego

Do wieczności odeszła: +Maria Łukaszewicz, l. 89; wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie

ks. Jerzy Chęciński, proboszcz

Zapraszamy do śledzenia zakładki
       *Zaproszenia i informacje lokalne

KOMUNIKAT BISKUPA DIECEZJALNEGO EDWARDA DAJCZAKA,
DOTYCZĄCY NOMINACJI BISKUPA KRZYSZTOFA WŁODARCZYKA

Siostry i Bracia, Drodzy Diecezjanie!

W dniu 21 września 2021 roku, Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem bydgoskim, biskupa pomocniczego diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, Krzysztofa Włodarczyka.

Biskup Krzysztof Włodarczyk zapisał się w naszej diecezji jako doświadczony duszpasterz, gorliwy biskup, człowiek głębokiej wiary i modlitwy. Za dewizę biskupią obrał sobie słowa św. Pawła Apostoła: „Łaska, miłosierdzie, pokój” trafnie, oddające styl posługi, którą sprawował w naszej diecezji.

Decyzję Ojca Świętego przyjmujemy z wiarą i wdzięcznością, choć po ludzku jest nam przykro, gdyż odchodzi od nas biskup pomocniczy, znający doskonale diecezję i jej sprawy. Z drugiej strony cieszymy się, że nasz Kościół koszalińsko-kołobrzeski wydał pasterza dla diecezji bydgoskiej. To szczególne wyróżnienie dla naszej diecezji.

Biskupa Krzysztofa pożegnamy uroczystą Mszą św., która zostanie odprawiona w koszalińskiej katedrze, w czwartek, 30 września br., o godz. 19:00. Serdecznie Was, Siostry i Bracia na tę Mszę św. zapraszam. Wiernych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w Eucharystii, zachęcam do wspólnej modlitwy i duchowej łączności, poprzez transmisję w „Dobrych Mediach”.

Kanoniczne objęcie diecezji bydgoskiej przez biskupa Krzysztofa Włodarczyka, dokona się 28 września br. o godz. 16:00, w katedrze bydgoskiej, podczas uroczystych nieszporów, natomiast uroczysty ingres do katedry nastąpi 13 listopada br. o godz. 11:00.

Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy za nowego biskupa bydgoskiego i jego diecezję. Biskupowi Krzysztofowi gratuluję i życzę błogosławieństwa Bożego w posłudze.

+ Edward Dajczak
Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski